Cilt Bakımı ve Tedavileri

Hizmetlerimiz

Cilt Bakımı ve Tedavileri

Cilt Bakımı; insanlık tarihinin en vazgeçilmezlerindendir güzel ve çekici olmak. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumların gelenek, görenekleri ve kültürel yapılarına göre güzel görünmeye her zaman önem verilmiştir. Cildimizin daha temiz ve daha güzel görünmesi için insanlık tarihinin gelişimine paralel olarak cilt bakımı kozmetik ürünleri kullanımı da günümüze kadar artarak devam etmektedir. Parlak, sağlıklı güzel bir cilde sahip olmak için sağlıklı bir yaşam planı, uygun diyet uygulamaları, düzenli egzersiz, yeterince dinlenme ve etkili bir cilt temizliği oldukça önemlidir. Güzellik; Sağlıklı, bakımlı, güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için insanın kendine olan güvenini artıran, beden & ruh sağlığını iyi yönde etkileyen bir yöntemdir.

Her geçen gün yenilenerek gelişen kozmetikler  hem kadın ve hemde erkekler için aynı öneme sahiptir. Kozmetik gelişimin bu süreci sadece cildin nemlendirilmesi, yumuşatılması veya makyaj amaçlı olmakla birlikte günümüzde değişen kültürel, sosyal, bilim ve teknolojinin baş döndürücü ilerleyişi araştırmacıları yeni arayışlara yönlendirmiştir ve yeni hammaddeleri kullanarak ve yeni teknolojileri uygulayarak elde edilen kozmetikleri insanların hizmetine sunmaktadırlar. Modern taşıyıcı sistemlerin kozmetiklere uyarlanması, yeni kozmetik formülasyonlar ve yeni etken maddelerin bulunması kozmetolojide yeni bir çığır açmıştır.
 

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt özenle temizlendikten sonra sırası ile peeling, buhar uygulaması yapılarak cilt ölü derilerden arındırılır.
Nem kazanmaya yönelik maske ve toparlayıcı yenileyici masaj ile bakım tamamlanır (Kuru ve hassas cilt tiplerine önerilir).
Arındırıcı Cilt Bakımı Cilt tipine uygun olarak seçilen temizleyici ile cilt temizlenir ve ardından, peeling ve buhar uygulaması yapılır.
Cilde, ferahlatıcı ve yenileyici maske uygulanarak bakım tamamlanır.
Tazeleyici Cilt Bakımı Baylara özel bir cilt bakımı olan bu eşsiz deneyim, tıraştan ve dış etkenlerden tahriş olan cildinizi, nemlendirme ve yenilemeye yönelik bir bakımdır. Hızlandırılmış Mini Cilt Bakımı Hızlandırılmış Kısa Cilt Bakımı Temizleme, yenileme ve nemlendirme içeren bu kısa bakım sayesinde cildiniz parlar ve canlanır.
 

CİLT TEDAVİLERİNİN ÖNEMİ

Cilt tedavileri cildin daha canlı, sağlıklı ve doğal görünmesi için uygulanan hem kişinin kendisini iyi hissetmesi bakımından hem de çevredeki insanlar karşısında iyi his uyandırması bakımından önemlidir. Cildimizde herhangi bir sebepten dolayı birçok cilt problemleri oluşabilir. Birçok kişi için rahatsız edici görünen cilt problemlerinden kurtulmak ve psikolojik açıdan rahatlamak artık mümkün hale gelmiştir.  İlk şartlardan biri haline gelen cilt tedavileri gerek akne (sivilce) tedavisi ve skar izlerinde gerekse leke izleri olsun profesyonel tedavi ile yeni halinize kavuşun.
 

CİLT TEDAVİLERİ HANGİ DURUMLARDA GEREKLİDİR?

Çevre şartlarının getirdiği olumsuz durumlarda (hava kirliliği, çevre kirliliği, mevsim geçişleri), ruhsal ve psikolojik durumlarda (strese maruz kalma gibi) zamanla cilt üzerinde yaşın ilerlemesiyle birlikte deformasyonlarla birlikte cildin renginde ve şeklinde bozulmalar, cildin zamanla esnemesi ve kılcal damarların belirginleşmesi meydana gelir. Buradaki etkiyi en aza indirmek cilt tedavileri ile mümkündür.
 

CİLT TEDAVİLERİ SÜRECİNDE DİKKAT EDİLECEKLER

İlk olarak ciltteki sorunun ne olduğu belirlenerek sorunun kaynağı ve türü belirlenir. Belirlenen sorun ne ise uzman ile birlikte uygun tedavi şekli seçilir. Kendi başınıza ve çevrenin önerisiyle yapacağınız cilt tedavileri daha büyük ve kalıcı sorunlara yol açacaktır.
Ne gibi beklentiniz olduğunu uzman doktorunuzla birlikte değerlendirmeli ve değerlendirme sonucu dikkate alınıp konuşup tartışılmalıdır.
 

CİLT TEDAVİLERİ İÇİN KULLANILAN TEDAVİ TEKNİKLERİ

Koltuk altı terleme tedavisi (Miradry)
Dövme sildirme
Kalıcı makyaj (Mikropigmentasyon)
Sivilce & akne tedavisi
Cilt analizi
Ben (Nevus) tedavisi
Fraksiyonel lazer çatlak tedavisi
Leke tedavisi
Kök hücre (Dermaterapi)
Enzim peeling
Kimyasal peeling
Karbon peeling
Lazerle kılcal damar tedavisi
Medikal cilt bakımı
Thulium lazer leke tedavisi
Karboksi cilt bakımı
Aquafacial cilt bakımı