PROTEZ TIRNAK

Hizmetlerimiz

PROTEZ TIRNAK

Protez tırnak


Gül Eğriboz Beauty Coach iddialı olduğu bir diğer uygulama da protez tırnak uygulamasıdır. Pek çok insanın kâbusu olan ve bir türlü vazgeçilemeyen tırnak yeme alışkanlıkları, tırnaklarda hastalık sonucu oluşmuş veya doğuştan olan şekil bozuklukları veya vitamin eksikliği tırnak kırılmalarına rağmen tırnak uzatmak isteyen bayanların en çok tercih ettiği uygulama olan protez tırnak, estetik açıdan oldukça doğal ve güzel görünmesi sebebi ile özellikle son yıllarda oldukça fazla tercih edilen bir yöntemdir.

 

Neden Protez Tırnak?


1950’li yıllardan günümüze gelen Protez Tırnak; Avrupa’da 10 kadından 7’sı, ABD’de 9 kadından 5′ü tarafından ellerde ve ayaklarda sürekli pratiklik, rahatlık, manikür ihtiyacını ortadan kaldırması, dayanıklılık ve görünümünün mükemmelliği yönünden tercih edilmektedir. Protez tırnak estetik açıdan son yıllarda bayanların en çok talep ettikleri konuların başında yer almaktadır

Nasıl Kullanacağım ?
Tüm dünyada hızla yayılmış olmasına rağmen ülkemizde 90’lı yılların sonunda yaygınlaşmaya başlamıştır. Protez tırnak ,doğal tırnaktan daha kullanışlı rahat ve güzel görünümdedir. Protez tırnak, kullandığı süre boyunca, her zaman kusursuz ojeli veya frenchli gibi bakımlıdır, parlaklığı ve renkleri asla kaybolmaz. Protez tırnak, tırnaklardaki doğal kusurları gizler ve daima bakımlı ve şık görünüm verir. Protez tırnağın üzerine istediğiniz kadar oje sürüp silebilirsiniz her zaman aynı görünümünü korur. Doğal tırnak uzadığı için protezde uzayacaktır 2-3 hafta da bir dip dolgu bakımı yapılarak, estetik görünümü korunur. Dolgu bakımının düzenli olarak yapılması durumunda kullanma süresi sınırsızdır.
Protez tırnak uygulamasından sonra ,büro çalışmaları, ev işleri korkusuzca yapılabilir ve solarium, sauna, deniz, yüzme havuzu gibi aktivitelerde hiçbir sakınca olmadan girilebilir. Protez tırnak yapımında kullanılan modern malzemeler ince ve kırılgan tırnakları tedavi edeci, güçlendirici ve koruyucu özelliklere sahiptir.

Tırnakların nasıl nefes alıyor?
Tırnakların gördüğümüz kısmı zaten ölü tabakadır. Canlı olan yeri tırnağın dibindeki kısımdır ve protez tırnak uygulaması yapılırken dipten bir kaç mm boşluk bırakılır ki bu canlı kısıma zarar gelmesin.

Protez tırnak nasıl yapılır?
Akrilik ve jel sistem olmak üzere ikiye ayrılan protez tırnak uygulamaları her tırnak tipi için farklı seçenekler sunmaktadır. Örneğin akrilik protez tırnak uygulaması çok zayıf ve kırılgan tırnaklara uygulanırken, jel protez tırnak uygulaması daha sağlam ve sert tırnaklara uygulanmaktadır.
Jel sistem sizlere doğal görünümlü kalıcı french ya da UV Jel oje opsiyonu da sunmakta, böylece sizi oje sürme ve ojenin bozulması derdinden kurtarmaktadır.  Ayak ve ellerinize kalıcı french ya da UV Jel oje uygulaması özellikle sık seyahat eden  ya da vakit sıkıntısı çeken bayanların vazgeçilmezi oluyor.
Akrilik sistem Dünyada en çok tercih edilen sistemdir. Tırnağınızın ucuna istediğiniz uzunlukta tırnak tipleri yapıştırılır ve tırnağınızın üzeri birkaç kat akrilik malzeme ile doldurulur. Kurutulur diçimlendirilir son cilası sürülerek işlem tamamlanır. Bu işlem 1 saat sürmektedir. En az 15 gün kullanım sonunda kendi tırnağınız uzayacağı için dip dolgusu adı verilen işlem yapılarak akrilik tırnaklara bakım yapılır. Bu işlem ise 45 dakika sürer.

Protez tırnagı çıkarma işlemi nasıl yapılır?
Protez tırnak çıkartma işlemi mutlaka tırnak teknisyeni tarafından gerçekleştirilmedir. Kullanıcısının kopartarak kazıyarak kaplamaları çıkartmaya çalışması doğal tırnağa ciddi zarar verir. Teknisyen tarafından çıkartma gerçekleştirildiğinde doğal tırnaklarda çok az incelme olur. Sonrası düzenli tırnak yağı kullanılarak doğal tırnaklar 2-3 hafta içinde protez uygulamasında önceki haline kavuşur.